-->

6. kolo 2012 Radíkov

24 June 2012 Author :

V neděli, 24. června 2012 v Radíkově (PR), pokračoval 6. kolem již 17. ročník EXTRALIGY ČR v požárním útoku. Místní Sbor dobrovolných hasičů pořádal soutěž 29. ročník o Putovní pohár SDH Radíkov, do níž byla zařazena jak výše zmíněná Extraliga ČR v PÚ tak 18. ročník VC OSH ČMS Přerov - Memoriál Leopolda Koutného.

Soutěžit přijelo celkem 79 družstev, z toho 58 družstev mužů a 21 družstev žen. Za pěkného slunečného počasí proběhl slavnostní nástup družstev a po zaznění státní hymny byli přivítání soutěžící, rozhodčí, zástupci sponzorů a diváci. Po poradě velitelů v 9.30 hod. byla zahájena vlastní soutěž kategorií mužů. Pěkně upravená trať fotbalového hřiště s asfaltovým náběhem dávala předpoklad výborných výkonů. První se na startovní čáru připravilo družstvo z Jindřichova (PR), po drobné chybě na rozdělovači ukázala časomíra 22.24 sec. Ale následovaly útoky dalších družstev a bylo na co se dívat.

Jediný šestnáctkový čas 16.44 sec. docílilo družstvo mužů z Nevcehle (JI) a tím obsadilo první místo se ziskem 20 bodů do Extraligy. Druhé místo získal tým z Renmotoru Jinonice (JC) za čas 17,05sec. a 17 bodů, třetí byly časem 17.13 sec. Pasohlávky (BO) a obdržely 15 bodů, na čtvrté příčce se umístil Olšovec (PR) časem 17.17 sec. a připsal si 13 bodů, páté místo s 11 body si vybojoval tým z Benetic (TR) časem 17.29 sec., na šestém místě se umístily celky z Trnavy (TR) a Laviček ( ZR) se stejným časem 17.30 sec. a obdržely 10 bodů do hodnocení, osmé místo a 8 bodů patřilo za výkon 17.35 sec. družstvu z Velkých Hoštic (OP), devátým družstvem v pořadí byl Bezděkov pod Třemšínem (PB) s časem 17.38 sec. a 7 body, desáté pořadí a 6 bodů patřilo družstvu Žernovník (BK) za dosažený čas 17.39 sec., na jedenácté místo s časem 17.44 sec. dosáhlo družstvo Maršovice (ZR) a připsalo si tak 5 bodů, dvanácté skončily Oprechtice ( FM) s časem 17.48 sec. a získaly 4 body, na třináctém místě se 3 body a časem 17.49 sec. byl Mistřín (HO), čtrnáctý se umístil Letohrad Kunčice B s časem 17.52 sec. a připsal si 2 body a poslední 1 bodem hodnocená patnáctá příčka za čas 17.57 sec. patřila týmu Starý Lískovec Sport. Deset týmů skončilo s neplatným pokusem. Po posledním útoku mužů následovala krátká přestávka na provedení zkrácení trati pro kategorii žen a občerstvení rozhodčích.

První na start nastoupilo družstvo žen z Chrášťan (LT) a svým útokem potvrdilo, že patří ke špičce v této kategorii, čas se zastavil na hodnotě 16.22 sec. (PP 16.09). Tento čas se nepodařilo překonat žádnému dalšímu družstvo žen a tak získaly první místo a 10 bodů do Extraligy, druhé místo obsadily ženy z Výčap (TR) s časem 17.15 sec. (LP 16.62) a 8 bodů, na třetí příčce se umístilo domácí družstvo Radíkova (PR) časem 17.23 sec. (PP 15.70) a získalo 6 bodů, čas 17.43 sec. (PP 16.43) stačil družstvu z Nevcehle (JI) na čtvrté místo a zisk 4 bodů, páté místo obsadily a 3 body získaly ženy z Olší (BO) za čas 17.48 sec., na šestém místě časem 17.58 sec. se umístily ženy z Pravčic (KM) a připsaly si tak 2 body a 1 bodem ohodnocené sedmé místo za čas 17.86 sec. (LP 16.88) vybojovaly ženy z Milotic n/B. (PR). Krátce po posledním požárním útoku v ženské kategorii a zpracování výsledků byl proveden nástup družstev a následovalo slavnostní předání putovních pohárů, pohárů za umístění a medailí za umístění na stupních vítězů, předání hodnotných věcných cen v kategorii mužů do 20. místa a finanční odměny do 10. místa a v kategorii žen rovněž poháry, medaile a věcné ceny do 10. místa a finanční odměny do 7. místa. Samostatně byla vyhlášena družstva přihlášená do Velké ceny OSH Přerov. V kategorii mužů byla oceněna družstva: 1. místo Olšovec (PR) čas 17.17 sec., 2. místo Mladcová (ZL) čas 17.86 sec., 3. místo Ústí (PR) čas 17.97 sec. a 4. místo Malhotice (PR) čas 18.41 sec., v kategorii žen: 1. místo Radíkov (PR) čas 17.23 sec., 2. místo Pravčice (KM) čas 17.58 sec., 3. místo Milotice n/B. (PR) čas 17.86 sec. a 4. místo Radkova Lhota (PR) čas 18.68 sec. Družstva na těchto místech převzala od pořadatele poháry, věcné ceny a finanční odměny. Ocenění převzali rovněž proudaři za nejrychlejší sestřik a to Ivana Hynčicová za čas 15.70 sec. na PP družstva Radíkov (PR) a proudař z Nevcehle (JI) Lukáš Hons za čas 16.30 sec. na LP. Celou soutěž bylo možné sledovat rovněž na internetu, přímý přenos zajistila hasičská televize www.hasici150.tv.

Závěrem pořadatelé poděkovali soutěžícím za účast, popřáli hodně úspěchů na dalších soutěžích a šťastný návrat domů. Poděkování patřilo rovněž rozhodčím, skvělému komentátorovi, všem sponzorům, zejména Olomouckému kraji, který finančně podpořil tuto soutěž.