-->

11. kolo 2012 Lavičky

29 July 2012 Author :  

V neděli 29. července se konalo další v pořadí už jedenácté kolo letošního ročníku Extraligy ČR v požárním útoku v hasičském areálu v Lavičkách. Sobotní závod se konal v Sedlejově a jak už tomu tak bývá, večer se většina družstev přemístila přímo do Laviček.

 

Soutěžní týmy poté v neděli ráno přivítalo ne úplně přívětivé červencové počasí. Přes občasných pár kapek se však zdálo, že by se závody mohly obejít bez výraznějšího deště. Mužské kategorie se celkem účastnilo 46 týmů. Jako už několikrát v letošní sezoně šlo hned z kraje soutěže družstvo Plumlova, jednoho z vážných kandidátů na letošní celkové vítězství. Po rozpačitém úvodu sezony je na klucích vidět, jak si to všechno sedlo a po dalším bezchybném útoku s časem 16,88s své ambice opět potvrdili.

Po sobotní smršti šestnáctkových časů se přes to v Lavičkách ukázalo, že tento čas nebude vůbec lehké překonat. Velice kvalitním časem se tomu přiblížila Trnava, která svůj útok stihla za 16, 96 s. Další letos možná trošku nečekaně kvalitní tým z Benetic předvedl opět svou letošní formu a výsledný čas 17,41. Z pravidelně jezdících týmů extraligy se velice kvalitními útoky prezentovali také borci z Neplachovic - taktéž 17,41 s a Únětice za čas 17,77 s. Jak už časy napovídají, podmínky pro útoky se začínaly pomalu zhoršovat a první kapky před útokem vedoucího týmu letošního ročníku z Nevcehle nevěstily nic dobrého. Kluci však taktéž potvrdili formu a výsledkem byl velice slušný čas 17,04. Krátce po jejich útoku však začala neskutečná průtrž mračen a obrovský slejvák si vybral svou daň. Trať se během chvíle proměnila v plavecký bazén a na výkonech to bylo znát. Své o tom mohou určitě říkat třeba kluci ze Sychotína či Chrášťan. Na stejný problém bohužel doplatil i obhájce loňského prvenství a zároveň domácí tým Laviček a v těžkých podmínkách nakonec útok stejně jako několik dalších kvalitních týmů nedokončil.

Počasí se nakonec ke konci mužské kategorie umoudřilo a tak se do celkového pořadí soutěže ještě podařilo promluvit borcům z Olšovce za čas 17.46 s a výsledné sedmé místo a také Urbanovu s časem 17,17 s a čtvrému místu. Abychom měli kompletní alespoň první desítku tak ještě pro doplnění desátá Doubravice (17,99 s), deváté Kunčice (17,78 s), osmé již zmíněné Únětice, sedmý Olšovec, dělené páté místo pro Neplachovice a Benetice. Čtvrtý byl Urbanov a na bednu se nakonec dostali třetí Nevcehle a jediné dva šestnáctkové týmy dne a to druhá Trnava a vítězný Plumlov. Do konce tohoto ročníku zbývají poslední tři závody a po těchto závodech se nám začala jasné krystalizovat právě dvojice Plumlova a Nevcehle jako nejvážnějších uchazečů o letošní titul. S už trošku větším bodovým odstupem za nimi pak pětice týmů Benetic, Trnavy, Laviček, Staré Říše a Velkých Hoštic si to tak pravděpodobně letos rozdá už pouze o bronzovou pozici. Ale dost už bylo chlapů.

Po jejich soutěži následovala kategorie žen, do které se přihlásilo deset družstev žen. Jak už to tak bývá, všechny favoritky chodí hned ze začátku. Další přívaly vody se naštěstí v průběhu soutěže nekonaly a tak měly všechny holky relativně stejné podmínky. První na startu Chrášťany a čas 17, 21 s, který nakonec stačil na bednu a celkové třetí místo. Po nich následovaly holky z Nevcehle a čas 17,41 ve velice vyrovnané soutěži nakonec stačil až na páté místo. Průběžně vedoucí družstvo Radíkova s časem 17,17 s bralo druhé místo na bedně a dále si tak upevnilo své celkové vedení. Z celkového vítězství se radovala Vitiněves s časem 17,13. V ženské kategorii je tedy i po těchto závodech situace poměrně otevřená a o titul tak budou určitě až do konce bojovat právě Radíkov, Chrášťany a Vitiněvěs.

Po skončení soutěže následovalo klasické vyhlášení a přehlídka těch nejlepších na stupních vítězů. I z toho, jak některé týmy i po vyhlášení příliš nepospíchaly domů, lze usuzovat, že se soutěž i přes nepřízeň počasí vydařila. Jménem pořadatelů bych chtěl ještě všem soutěžním družstvům i divákům a příznivcům tohoto krásného sportu poděkovat za to, že tu s námi vydrželi až do konce.

Závěrem nezbývá, než doufat, že příští rok se tu opět všichni sejdeme a společně si užijeme další zajímavé extraligové souboje.

Videa