-->

12. kolo 2013 Radimovice

17 August 2013 Author :  

SDH Radimovice je znám svým dlouholetým pořadatelstvím soutěže v požárním útoku „Sychrovský pohár". Soutěž v minulosti byla zařazena do seriálu Velká cena SH ČMS a následně Extraliga ČR v PÚ.

 

Po více jak desetileté odmlce jí bylo opět v letošním roce svěřeno pořadatelství soutěže zařazené do Extraligy. Několika měsíční přípravy – vybudování tartanového prostoru od startu do prostoru kolem základny, renovace základny, kádě, terčů, úprava terénu a zázemí pro diváky tak, aby Sychrovský pohár byl prestižním závodem seriálu Extraligy ČR v PÚ zhatila technická závada na čidlech sklopných terčů (odeběhnuto 8 družstev mužů). Po výměně čidla na pravém terči bylo rozhodnuto vyměnit celý systém a nahradit ho mechanickým snímání obou terčů (za magnetické). Tato úprava si vyžádala téměř hodinové zpoždění, ve spojení s řešením protestu družstva, které dle verdiktu rozhodčích nedodrželo přípravný čas, bylo nutné závod přerušit na 80 minut. Díky velmi pěknému letnímu počasí, bohatému občerstvení a atraktivnosti prostředí a skutečnosti, že se jednalo o sobotní závod mnozí závodníci a diváci nemilé zdržení přijali bez větší nevole. Nikomu nepřeji, aby se jako pořadatel dostal do této pozice. Po opravě terčů se celý závod po 13.00 hodině rozjel celý znovu. Díky rychlému spádu závodu, minimální časové pauze mezi kategoriemi a rychlému vyhlášením byl konec závodu posunut pouze o 30 minut oproti původnímu plánu.

Soutěžící ocenili unikátní medaile, které byly ve stylu loga extraligy a jejich hmotnost připomínala pravé kovy (zlato, stříbro, bronz). Dle reakcí soutěžících a diváků velmi dobře připravený závod, atraktivní velkoplošná obrazovka (5x4m), reprezentativní propagace sponzorů a technické zázemí pomohlo vylepšit reputaci soutěže.

Nastavení terčů dle dodaného přípravku způsobilo, že nebyl překonán v kategorii mužů ani žen rekord tratě, určitě k tomu přispěla i skutečnost že mnoho z favoritů závod pokazilo nebo nedokončilo. Z vítězství se tak radovala překvapivě Libuň (JC) časem 17,03s, druhé místo obsadil okresní soused Jinolice (17,07s) a třetí příčku vybojovali Pšánky (17,11s). Nevcehle pak brali až 4. místo, školácká chyba jednoho ze závodníků, který brzdil u základny patami a nevyužil tak hřeby na tretrách stála Lavičky přední místa. Nejrychlejší sestřik předvedl Plumlov na pravém terči 16,34s. U žen byla situace obdobná, jeden favorit za druhým chyboval, snad největší smůla potkala na nezapojeném rozdělovači Radíkov (PR). První místo si odvezlo družstvo Dvorce (TA) 17,80s, druhé Libuň (17,87s) a největší překvapení třetí místo SDH Břehy (18,27s). Nejrychlejší proudařka (16,43s -pravý terč) je z Vítěněvse. Prostřik na levém terči odsunul celé družstvo na čtvrtou příčku. Letošní ročník prokletím na technice pokračoval i po závodech, kdy záznam ze závodu nebylo možné sledovat na FIRETV, oprava si vyžádala čas až do pondělního odpoledne.

Do soutěže se prezentovalo 48 družstev mužů (startovalo 46) a 14 družstev žen. SDH Radimovice se ještě jednou omlouvá všem závodníkům a divákům za vzniklé problémy a již dnes činí kroky, aby v buducnosti v maximální míře eliminoval možnost vzniku technických závad.

Videa