-->

2. kolo | Úherce

14 June 2008 Author :  

Do Úherců okres Plzeň-Sever se sjelo celkem 29 družstev mužů a pouze 5 družstev žen, k druhému kolu letošního ročníku Velkopopovický kozel Extraligy v PÚ. Počasí vystřídalo během dne všechny své podoby. Od slunečna přes zataženo až k mírnému deští. Zdejší trať je mírně z kopce a základna je celá na zámkové dlažbě. Takže se daly čekat skvělé výkony.

 

První se o co nejlepší čas pokusil domácí tým. Ovšem odhozená hadice včetně půlspojky na pravém proudu znamená nepatný pokus. Přitom na levém proudu to bylo 17,07. Na pravém proudu se nedařilo ani borcům z Čechtína. Proudař běžel příliš na střed mezi teče, špatně zakleknul a pak se již těžce trefoval (20,06). Nepředvedl se ani Hubenov. Až Unětice předvedly podařený útok, ikdyž také s chybami. (18,48). První čas pod osmnáct vteřin předvedly Vřeskovice. Rychlá voda ze stroje a perfektní sestříky zastavily čas na 17,53. Rozhodčí však zvedá červený praporek za použití nevyhovujících přileb. Hasiči z Vřeskovic však podávají protest po bouřlivé diskuzi a následně rozhodčí svůj výrok opravuje. Vřeskovice budou mít druhý pokus, ale usí mít již na hlavě přilby, které vyhovují pravidlům. Na start jdou Bašnice. Ovšem i zde je problém se sestřikem. Šarovy zastavují čas na 17,87, ale s výsledkem nejsou spokojeni, protože první terč byl sražena za 16,77!! Neplachovice šly až příliš opatrně vodu z mašiny. Přesto bylo na levém proudu sraženo 17,63.Problém však byl na pravém proudu a výsledný čas 19,14 nestačil na žádné bodované pozice. Ovšem perfektně se předvedly Petrovice. Kromě malého zaváhání vzadu to byl krásný pokus (17:39). Další krásný čas 17,41 přidává Trnava. Sice museli využít možnosti ulitého startu k opravě připraveného nářadí, ale pak to bylo vše již v pořádku.To už tady máme Plumlov. Bude šestnáctka?

Začíná to prvním ulitým startem. Druhý je již OK, tak jako celý útok. Sice Myšák na levém proudu nebyl se svým výkonem spokojen (17,22), ale nakonec to bylo 4.místo. Urbanov sice tento čas atakoval, ale nedotáhnul (17,48). Radíkov je další z týmů, který má problém na pravém proudu, avšak přesto sráží ve slušném čase 17,75. O poznání lépe se dařilo Litavě (17,67). Na levém proudu to však bylo 16,81, čím potvrdili, že výsledek z Letohradu nebyl náhodný. Co na to Bolatice? Naprosto totéž, jen s výrazně horším časem (18,57). Tak a je na startu Nevcehle. Padne zdejší traťový rekord? Nebo snad rekord Extraligy? Na displeji svítí 16,72 a to i přes malý problém se zapojením proudnice na pravém proudu. Brodeslavy jsou velmi kvalitní tým zdejší ligy a také to předvedly (17,52). Nedařilo se na sestřiku ani Lestkovu, ani květinovu. To už všichni čekají na překvapení prvního kola, tým Lhenic. Nezklamali a opět šestnáctka -16,93P, 16,91L. Přitom rozdělovač odbíhal vééééélmi pozdě. Takřka v závěru startovního pole se představil Letohrad Kunčice. Oproti domácí soutěži se předvedli výkonem 17,76. Na závěr nastupují Vřeskovice k opakovanému pokusu. Přilby mají půjčené od Úherců. Všem vyrážejí dech nádherným časem 16,75. A jdeme na ženskou kategorii. Škoda snad jen slabé účasti. O to lepší byly předvedené výkony. Začátek byl v rukách domácích holek. Celé to však bylo příliš Vlažné (22,11). Tradiční dvojku mají holky z Nevcehle. Ve vzduchu visela otázka.

Bude dneska double? Holky to příliš nešetřily a čas byl skvělý (17,16), což byl nakonec i čas vítězný. Druhou příčku si čistým pokusem zajistily hasičky ze Lhotek (18,37). Na paty jim řádně šlapaly Poděvousy (18,68). Poslední se představily děvčata z Chráštan, které do poslední chvíle čekaly na jednu svojí členku. Bohužel se jim však příliš nedařilo na savicích a pozdní voda znamenala čas 21,86. Soutěž v Úhercích byla dobře připravená a je jen škoda nízké účasti. Ačkoliv to na začátku nevypadalo, tak nakonec padly tři šestnáctkové časy a devět časů pod 18s. Skvělou prácí odvedl i moderátor celého dne, Míla Pytlík.

Videa