-->

6. kolo | Lhotky

12 July 2008 Author :  

Šesté kolo extraligy ve Lhotkách mělo svou premiéru. Historicky první závod ve Lhotkách, takže niko nevěděl, do čeho se jde. Osobně si myslím, že jak diváci , tak závodníci byli příjemně překvapeni. Soutěžní dráha byla skvěle připravená.

 

Kolem základny nový asflat, krátce střížená travnatá trať mírně z kopečka, hodně místa pro diváky, poměrně slušné občerstvení. Nechyběl ani online textový přenos, jak je již zvykem . Na psolední chvíli se podařilo rozjet i video přenos. Ten byl řešen ruchovou kamerou s pohledem na start, základnu a prvních 20 metrů dráhy, kde se pořád něco děje. Jelikož bylo vše narychlo, nedalo se video spouštět na stránkách extraligy ale jen odkazem překliknout na server, kde byl přenos promítán. Co se týče samotného závodu. Zprvu to vypadalo, že se snad bude soutěžit za deště. Později se ale ukázalo, že počasí jen straší a tmavé mraky pochodovaly po obloze všude okolo, jen Lhotkám se vyhýbaly. Takže i počasí naznačovalo, že budou padat zajímavé časy. Jako první nastoupili domácí borci, jak bývá většinou zvykem. Ti však moc neukázali. Selhání rozdělovače skončilo tak, že jej pravý proudař doslova dotáhl ke značce a nakonec sestřikl časem 19,68. Po nich nastoupilo družstvo Výčap, které nebylo dost dlouho na extralize vidět. Nakonec čas 18,90. Na prostřiky doplatil následující tým Žernovník čas 19,15 a vlevo 17,42.

Jako další, trochu nezvykle, nastupuje Radíkov. Vypadá to že bude slušný čas. A taky že ano. Po bezchybném provedení čas 17,45 a na levém dokonce 16,67. Jako další nastupoval Letohrad Kunčice. S pujčeným levým proudařem, který nakonec nezvládl spoj na základně. Odbíhal poslední a byl z toho čas přes 21s. Další nastupují kluci z Vřeskovic. Ti ale skončili na posledním místě, kvůli nezapojené levé proudnici. Další jsme byli my, neplachovice. Koš v kádi, ale bez savice! Neplatný pokus. Po nás nastupují Babice. Jak psal milka v přenosu ... "lonští eNkoví králové" .... ale letos je to podstatně lepší. Ovšem zde až 21,08. Nyní nám soutěž začíná gradovat. Pokus Petrovic překazilo odpojené céčko na rozdělovači a bylo konec nadějím na body. Urbanov si také vybral smůlu, když jim praskla hadice C. Nastupuje Čechtín a konečně předádí super čas. 16,87 jim možná bude stačit na první místo.

Hned ponich na tuto vhozenou rukavici zareagoval Plumlov. 16,80 na levém, ale lehký prostřik na pravém zastavil časomíru na čase 17,41. Hodně si určitě slibovala i Litava. Ti však prostříkali pro změnu na obou proudech a tentokrát to 16ka nebyla. Jako další nastupují Bolatice a po nich Vacenovice. Oběma se letos moc nedaří a dnes to nebylo vyjímkou. I když Bolatice urvali desáté místo za čas 18,15 a berou body. Jako další nasupuje Nevcehle. Útok jim šlape jako švýcarské hodinky, jenže díky prostřiku končí časem 17,43. Na startu vidíme další našlapaný tým, Lhenice. I od nich se čeká 16ka. Jenže byla jen na jednom proudu. Druhý prostříkal na 17,55 a nakonec to stačilo na sedmé místo. Potom se ještě pěkně předvedli chlapi z Trnavy. Jejich krásný a čistý pokus jim přinesl druhé místo. Čas 17,26. Po přestávce nastupují ženy. Většinou zahajují ženy z Nevcehle. Ale dnes tomu bude vyjímkou. Jako první se ukázalo družstvo z Výčap. Těm se dařilo a obsadili druhou příčku s časem 18,84. Jako druhé startovaly kočky z Nevcehle. Opět švýcarské hodinky a čas 16,86. A přitom to vypadalo tak ladně a jednoduše :) Domácím se moc nevedlo a doplatili na prostřiky. Čas 20,20. Kdo měl ale neskutečnou smůlu, byly holky z Pravčic. Po přidání plynu jim stroj zdechl. Přitom to bylo pěkně rozběhnuté. Smůlu měly i holky z Chrášťan, které tentokráte prostříkaly na levém proudu. Tyto děvčata už měli letos smůly dost a dost.

Konečně by se na ně mohlo usmát kousek štěstí. U samotného vyhlášení nám začalo pršet a družstva se do Petrovic rozjela za obrovského lijáku.

Videa