-->

9. kolo | Sedlejov

20 July 2008 Author :  

Deváté kolo Velkopopovický Kozel Extraligy ČR zavítalo poprvé do okresu Jihlava, konkrétně do Sedlejova nedaleko Telče. Vítězství v obou kategoriích ukořistilo družstvo ze sousední Nevcehle. Po sobotní soutěži v Květinově se většina družstev přesunula na noc do sportovního areálu v Sedlejově.

 

Večer pro zpestření byla pro družstva připravena soutěž o nejrychlejší vodu z mašiny, které se nakonec zúčastnilo 33 družstev mužů a žen. Nejrychlejší vodu se podařilo dát mužům z Prchalova v čase 8:39 a mezi ženami potvrdilo svoji letošní formu družstvo Nevcehle a časem 9:84 si zajistily vítězství ve své kategorii. Podrobné výsledky jsou ke stažení v diskuzi. Jen pro úplnost doplňuji, že čas byl měřen na hadici B75 cca 10 metrů od stroje. Za slunečného počasí a mírného větru se začala v neděli po deváté hodině připravovat necelá padesátka družstev na soutěž. Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem a po krátkém proslovu starosty SDH a obce byl chvíli po půl desaté odstartován první soutěžní pokus mužů, konkrétně Letohrad Kunčice. Ten bohužel po chybě na koši zůstal nedokončený. Po čase 18.85s družstva Nové vsi, předvedli první útok pod osmnáct vteřin Podmoklany - 17.75s. Následuje družstvo Výčep s časem 18.77s , tento čas ale na lepší umístění stačit nebude. Po nich se připravilo na start družstvo Sedlatic, které v Květinově obsadilo 3.místo. Dnes je bohužel prostřiky na proudech posunuly na nebodované místo.

Další čas pod osmnáct vteřin předvedla Litava 17,54s, tento čas znamenal v konečném pořadí šesté místo. Domácí Sedlejov s pomalejší vodou vodu časem 18.57s na body nedosáhl. Po nich odstartovaly Neplachovice ale po chybě levého proudaře na základně byl dosažený čas 20.55s . Po Neplachovicích následovaly Stanoviště 18.23s, Bolatice i přes problém na koši dosáhly pěkného času 17.55s. Urbanov, za vydatné podpory fanoušků, předvedl pěkný útok a časem 17,29 prolomil smůlu z minulých závodů a bral celkově čtvrté místo. Poté dosáhl Čechtín svým výkonem 17,98s na další body do Extraligy. Po Čechtínu již rozběhl svůj útok vítěz minulého ročníku Extraligy – Plumlov a časem 17.20s si důrazně řekl o celkové třetí místo. Po pokusu Pavlova bral Radíkov svým pokusem páté místo – čas 17.47s . Petrovice po prostřiku obsadily až čtrnácté místo – čas 18.14s. Po Vacenovicich s časem 18.53 se již na start postavilo družstvo Nevcehle a perfektně provedeným útokem si řeklo o první místo v soutěži. Konečný čas 17.00 (16.96s R). Se startovním číslem 22 se bohužel Úhercům nepodařilo prolomit letošní smůlu ani v Sedlejově. Zaváhání levého proudaře nakonec znamenalo nedokončený pokus. Se startovním číslem 27 nastoupily Lhenice a předvedly druhý nejlepší výkon dne. Levý terč sražený za 16,77s a cena pro nejlepšího proudaře, druhý terč ale „až“ 17.03 a celkově tedy druhé místo. Další časy začínající sedmnáctkou předvedly družstva Květinova, Podmoklan a Prchalova. Na body nakonec dosáhl ještě Kámen za čas 18.13s. Po skončení kategorie mužů a přenesení terčů se po třinácté hodině jako první na start v kategorii žen postavilo družstvo Výčap a časem 17,87 nasazují ostatním družstvům laťku poměrně vysoko. Hned po nich rozbíhá svůj útok družstvo Nevcehle a s časem 16.63s jasně dokazují proč jsou na prvním místě průběžného pořadí. Celkové první místo znamená i double pro Nevcehli na dnešní soutěži.

Družstvo Chrásťan také ukázalo že požární útok umí a čas 17.50 pro ně znamená druhé místo. Prostřik na pravém proudu stál Lhotky Team druhé místo celkem 20.91 (17.13L) Družstva Pravčic, Vitonic a Sedlejov posunuly prostřiky „druhých proudařů“ za hranici 18 sekund – konečné časy 18.02, 18.60 a 18.92s Pod 19 s se dostalo ještě družstvo Podmokan. Soutěž uzavřelo družstvo Božic časem 20.69s Celkem jsme na soutěži v Sedlejově viděly dvanáct časů pod osmnáct vteřin v kategorii mužů, a jedna setina scházela k pokoření času pod sedmnáct vteřin. Po skončení posledního útoku byl do čtvrthodiny zahájen slavnostní nástup. Následovalo vyhodnocení, předání pohárů a odměnění nejlepších družstev. Za SDH Sedlejov bych chtěl poděkovat komentátorovy a rozhodčím za skvělě odvedenou práci.

Videa