-->

3. kolo | Radíkov

28 June 2009 Author :  

V neděli 28.6. pokračovala VPK Extraliga ČR v PÚ třetím kolem, které po Opatovicích každoročně pořádá Radíkov. Opatovice a Radíkov, to jsou pořadatelé závodu na všech předchozích ročnících soutěže, takže je zde záruka kvality i přes nepřízeň počasí, které nás celý týden provázelo. V Radíkově nás přivítala tradičně veliká účast družstev: 47 družstev mužů a 15 týmů žen.

 

Překvapením byl nový náběh k základně, který byl oproti předchozímu asfaltovému povrchu rozšířen i pro béčkaře, takže nic nebránilo kvalitním časům na této rychlé dráze. Z vítězství se v Radíkově poprávu radovali borci z Laviček (ZR). Bylo jenom otázkou času, kdy se jim povede trefit šestnáctku na obou proudech a dnes to tam padlo. 16,70 (PP 16,51) je nejen novým rekordem Laviček, ale podle mých "záznamů" i novým rekordem dráhy v Radíkově. Nevídaný vstup do sezóny prožívá Plumlov, který po předchozích dvou výhrach dnes bral příčku druhou. Čas Plumlova v dešti byl 17,00 (16,95). Nevcehle musela po včerejších závodech řešit pozici levého proudaře. Jurič si v Opatovicích vykloubil nějaké kůstky v nártu a i následující týden bude mimo hru. Nevcehle tedy využila možnosti, si v případě zranění půjčit na nedělní závod závodníka. Volba padla na Brdyho z Laviček, Brdy šel na pravý proud a Milka se znovu po roce postavil na proud levý. Výsledný čas Nevcehle 17,07 (LP 16,61) a třetí příčka v závodě. Čtvrté místo pro sebe získali Vrbětice, které si pamatujeme z loňského Plumlova, kdy tam bouchli šestnáctku. Dnes to bylo 17,11.

Na páté příčce stále se zlepšující Velké Hoštice, s časem 17,31. Na šestce Litava, která má také nevídaný vstup do sezóny a čas 17,42 jim zajišťuje druhou příčku v průběžném pořadí Extraligy. Sedmé místo v závodě si zajistili Babice. Karlos klukům letos naordinoval kvalitní zimní přípravu, protože se jim zatím daří bodovat v každém závodě, což v minulosti nebývalo pravidlem. Tentokrát čas 17,63. Špičky na osmičce naopak letos bodovali poprvé, tentokrát s časem 17,70. Čas 17,77 deváté místo a spokojenost pro Neplachovice a Letohrad Kunčice se shodným časem. Jedenáctku získali Pravčice za čas 17,88. Dvanáctá byla Trnava, která přijela na víkend v dost zajímavé sestavě, kdy byli na mašině i pravém proudu na "výpomoci" borci z Čechtína. Čas Trnavy 17,95. Poslední sedmnáctku na třináctce získali hasiči z Ostravy Pustkovce, 17,98. Jediné dva body z víkendu za čtrnácté místo získali Bolatice, což je pro kluky určitě veliké zklamání, čas Bolatic 18,13. Poslední bod pro Petrovice B "Hvězdný tým", držitel dlouholetého rekordu Extraligy a čas 18,22. Tento čas zapříčinila nějaká závada na mašině, mašina zatlačila vodu hodně přes osm vteřin. Dvacátou příčku pro sebe získal Radíkov.

Radíkov se na domácí dráze letos ukázal poprvé a sestava byla opravdu zajímavá. Z Radíkova zde byl na proudu pouze Roman a na mašině Vlasta Hynčicovi. Jinak byli na "výpomoci" borci z Hněvošic. Na útoku byla vidět jistá nesouhra a potvrdil to čas 18,71. Po dvou třetích příčkách z předchozích kol dnes Úherce nedali koš a čas 18,95 stačil na 23. místo. Pravidelný účastník Extraligy a pořadatel dalšího kola, Květinov je zatím bez bodu. Čas 19,43 a 28. příčka v závodě. V ženské kategorii se běhalo na této podmočené, těžké dráze velmi rychle a i v ženské kategorii jsme byli svědky rekordu dráhy. Nebyla to sice šestnáctka, což už je pro holky z Nevcehle zklamáním, přesto vítězství v čase 17,20. Na druhém místě skončil domácí Radíkov, za čas 17,47 a zasloužená radost. Na holkách z Radíkova je vidět, že v Radíkově je spousta zkušeností a určitě to bude v budoucnu velmi silný tým! Třetí příčka a Výčapy Q, čas 17,64 (Šuta vlevo dokonce šestnáctka). Je to k nepochopení, ale "maminkám" to takhle krásně běhá už pěkných párlet. Však to jsou ty Výčapy které v minulosti Extraligu totálně ovládaly. Čtvré místo a první letošní sedmnáctka pro Lhotky Team, čas 17,68. Holky měly z času radost, přesto to jsou neoblíbené "brambory" ... A páté místo také sedmnáctka, "mladé" Výčapy 17,75. Možná zbytečné čekání s vodou a trenérky z "Q" by je třeba neporazily. Šeté místo Kunovice. V současném týmu Kunovic už snad není žádná z bývalých závodnic, které také několikrát Extraligu vyhrály.

Přesto jsem skoro všechny viděl kolem dráhy, jak svým nástupkyním fandily k výkonu 18,00. Sedmé místo a poslední extraligový bod pro Sychotín, za čas 18,37. Z pravidelných účastnic Extraligy dnes nedosáhly na body Pravčice (desáté místo 19,42) a Chrášťany (patnáctka a čas 34,00) s nenabráním vody. Následující, vlastně již tento víkend nás čekají závody na Vysočině. V sobotu v Květinově (HB) a v neděli v Sedlejově.

Jsou očekávány napínavé závody, protože Plumlov se začíná ostatním pomalu vzdalovat a to nesmí ostatní družstva na špici připustit.

Videa