-->

7. kolo 2012 Vacenovice

07 July 2012 Author :  

V sobotu 7.7.2012 se ve Vacenovicích konal již 35. ročník „Memoriálu Mikuláše Bábíka", který byl 7. soutěží letošního ročníku EXTRALIGY ČR v PÚ. Vzhledem k tomu, že soutěži předcházely dva dny pracovního volna, začali se soutěžní družstva do Vacenovic sjíždět již od čtvrtka. Většinou využily neomezenou možnost kempování přímo na „Hasičském areálu".

 

V pátek v podvečer se přes areál přehnala bouřka se silným větrem, který zcela zboural vše, co domácí organizátoři odpoledne postavili a připravili na sobotní EXTRALGU vč. mobilního pódia. Silný vítr jako by byl předzvěstí toho, že se často dějí určité věci nezávisle na vůli člověka. Od sobotního rána bylo zřejmé, že všechny účastníky soutěže čeká ve Vacenovicích sluneční den s teplotami kolem 30 °C.

Celkem se do Vacenovic sjelo 65 soutěžních družstev, z toho bylo 48 mužských týmů a 17 družstev žen. Již při poslední kontrole funkčnosti časoměrného zařízení těsně před startem, domácí organizátoři zjistili, že toto se chová jinak než má a než se chovalo ještě v pátečním podvečeru. Závada se projevovala chybnou funkčností jednoho z terčů. Proto byly vyměněny všechny související komponenty a po odzkoušení se zdálo být všechno v pořádku. Vlivem opravy se začátek soutěže protáhl cca o půl hodiny. To však nebylo to nejhorší, co tuto soutěž potkalo.

Asi byla chyba organizátorů, že nezachytily dříve signál o tom, že závadu se nepodařilo zcela odstranit a tato se postupně začala, čím více projevovat, což vyvrcholilo startem 17. družstva, jehož čas výrazně nekorespondoval se skutečností na dráze. Soutěž byla zastavena a po dohodě pořadatelů s „Radou EXTRALIGY" a dále pak se všemi vedoucími družstev, byly všechny dosažené výsledky anulovány s tím, že bude provedena výměna časomíry a soutěž začne od znovu. Tak se i stalo a celá soutěž započala na novou časomíru znovu a naštěstí již bez dalších chyb. Přesto domácí neměli ten den ještě všechnu smůlu vybranou. Asi v polovině soutěže došlo k výpadku dodávky vody.

Přestože domácí, vzhledem k abnormálnímu suchu s touto možností počítali, opět to znamenalo určité časové zpoždění. Přes všechny popsané peripetie se nakonec podařilo vše dotáhnout do konce. Účast na EXTRALIGOVÉ soutěži ve Vacenovicích bývá již pravidelně obohacena i týmy, které pravidelně EXTRALIGU nejezdí. Vacenovické soutěže se zúčastňují z důvodu své nominace na nedělní POHÁR MISTRŮ v PÚ. Celá řada družstev v mužské kategorii předvedla špičkové útoky a atakovaly čas pod 17 sekund. Nakonec se to však podařilo jen vítězi soutěže, družstvu Stará Říše z okr. Jihlava, které zvítězilo časem 16,75 s. Na místě druhém byly Velké Hoštice z okr. OP časem 17,00 s. Na třetím místě skončily Lavičky z okr. ZR, které svůj útok provedly za 17,08 s. Také v kategorii žen, byla vidět celá řada pěkných útoků. Jako jediné se pod čas 17 s dostaly děvčata z Chrášťan okr. LT a zvítězily časem 16,78 s, před děvčaty z Radíkova, které dosáhly času 17,38 s. Jen o 1 setinu sekundy horší čas 17,39 s odsunul děvčata z Vitiněves (JC) na celkové třetí místo. Průběhem soutěže ve Vacenovicích resp. technickými problémy, kterými se tato soutěž potýkala, bylo jistě mnoho jejich účastníků celkem oprávněně zklamáno.

Je potřeba však říct, že největší zklamání bylo na straně pořadatelů, jejichž snaha a práce na tom, aby se všem ve Vacenovicích líbilo, vešla vniveč. Areál ve Vacenovicích je v užívání cca 3 roky a jak se ukázalo, není ještě vše, tak jak má být.

Videa