-->

3. kolo | Břevenec

16 June 2007 Author :

Druhý extraligový víkend byl zahájen v sobotu 16. června 2007 v Břevenci okres Olomouc. Břevenec hostí extraligu již tradičně, takže trať je známá, ale pro ty co tam ještě nebyli přidám několik informací.

Základna a celý náběh je na betonovém podkladu. Pak se již běží po nízce posekaném trávníku fotbalového hřiště. Ačkoliv to není opticky příliš znát, tak je zdejší trať mírně do kopce. Čas byl měřen časomírou z SDH Plumlov. Počasí bylo zpočátku chladné a zamračené. V průběhu dne se však změnilo na vyloženě letní. Organizátoři připravili pro diváky ukázku hasičské techniky v akci a vystoupení step-aerobicu. Soutěže se účastnilo celkem 32 družstev. Účast byla slabší protože zde bylo velmi málo místních a okolních družstev, což mrzelo především pořadatele soutěže. Soutěž samotnou zahájil Břevenec nevydařeným pokusem, kdy se nepodařilo zapojit hadice. V první desítce jsme se žádného převratného výsledku bohužel nedočkali. Nedařilo se Letohradu – Kunčicím, ani Čechtínu. Letos velmi ambiciózní Držková si odvezla N za nezapojenou proudnici. Neplachovice svůj pokus pokazili na dopravním vedení. Babice byla příliš daleko od terčů. Takže na lepší výkony jsme si museli počkat až do druhé desítky. Nezačalo to však nejlépe. Čekalo se co předvedou Petroviče. Ovšem nová sestava se teprve ladí a to bude chvíli. První sedmnáctku předvedl Květinov. Byla to ta nejvyšší možná 17,99, ale byla. To vše mohl změnit Plumlov. Na pravém proudu bylo sraženo za 16,83. Ovšem na levém proudu se čas zastavil za 18,08. Tak a konečně jsme se dočkali další 17-náctky.Na startu je Radíkov. Útok bez viditelné chyby byl dnes nejlepší a zastavil čas na 17,33. Následoval však pokus Bolatic, které mají skvělou formu a útočí na přední příčky v celkovém bodování. Ani zde nebyla žádná markantní chyba a čas 17,58 dostačoval na celkové 2.místo. To už se na start připravovala Nevcehle. Na pravém proudu měli záskok za svého proudaře. Ačkoliv se velmi snažil, tak vražednou rychlost tohoto týmu nezvládl podle svých představ (18,13). Svou sílu však předvedl opět Urbanov. Vyrovnané sestřiky zastavily čas na 17,94 a celkově na 5. místě. Úherce se pokusily dohnat ujíždějící vlak a svůj pokus šli na doraz. To se však nevyplatilo. Ačkoliv jsou jejich proudaři rychlí, tak tady klekali již s vodou na proudnicích. Výsledek byl tím poznamenán (18,77). Kvalitní pokus předvedl Lestkov. I přes nevyrovnané sestřiky se protlačili na 4. místo časem 17,92. Lavičky a Šarovy předvedly útoky, které asi nebyly bez chyb. Ale i tak se zařadily na bodované pozice. Na startu se schylovalo k největšímu překvapení dne. Litava zabojovala za čas 17,73 si zasloužila 3. místo. Můžu prozradit, že to nebyl jejich poslední úspěch v tomto víkendu. Po ukončení mužské kategorie se upravila trať pro ženy. Bohužel startovní pole bylo tvořeno pouze pěti družstvy. Nejlépe soutěž zvládly holky z Nevcehle. Perfektní provedení pokusu zastavilo čas na úctyhodných 17,90. Druhý Loukov nestál v koutě a předvedl své umění časem 18,34. Třetí příčku si po chybě při sestřiku odvezly hasičky z Kunovic (18,55). Stejný problém postihl i Lhotky Team (19,72). Pochvalu si zaslouží i děvčata z Dlouhé Loučky, které jako jediné z okolních sboru se přišly porovnat se špičkou extraligy. Soutěž byla perfektně připravená a její komorní prostředí bylo pro všechny příjemné. Následoval poměrně dlouhý přejezd do Bašnic, kde již čekalo 4.kolo letošního ročníku.