-->

10. kolo Lavičky

23 July 2011 Author :

Extraligové závody pokračovaly 23. července 10. kolem v Lavičkách. Na místní trati si tento seriál letos odbýval svou premiéru. Kvalitní a rovná dráha s asfaltovým náběhem slibovala také velice kvalitní časy. Přes ne příliš pozitivní předpověď na tento víkend se počasí nakonec umoudřilo a zahájení závodů už tak nestálo nic v cestě.

V mužské kategorii se představilo 44 družstev. Hned v úvodu byly k vidění velice kvalitní útoky. Kluci z Hlubokého se prezentovali kvalitním útokem s vyrovnanými sestřiky a časem 17,04. S tímto časem se také drželi dlouhou dobu na vedoucí příčce. V soutěži bylo k vidění velké množství velice kvalitních útoků, spousta týmů však doplácela na nevyrovnané sestřiky, které měl možná trochu na svědomí lehký boční vítr. Z předních týmů průběžného pořadí na to doplatily hlavně Petrovice B - vlevo 16,52, vpravo 17,73. Sedlatice předvedly výsledný čas 17,21, první proud měl čas 16,49. Na jednotlivých terčích se tak během celé soutěže objevilo neuvěřitelných jedenáct šestnáctkových časů. V soutěži však byly pouze dva týmy, které tyto časy dokázaly předvést na obou terčích. Prvním z nich byli borci z Nevcehle, kteří časem 16,99 dali jasně najevo, že o celkové prvenství budou bojovat až do konce. Chvíli po nich šly na start domácí Lavičky, které za mohutné podpory domácích fanoušků a také díky znalosti místní trati předvedly vynikající čas 16,55. Tento velice kvalitní čas tak ve výsledku znamenal zasloužené první místo, druhé místo putuje do Nevcehle a třetí místo na bedně patří SDH Hluboké. Na čtvrtém místě se umístily Petrovice s časem 17,08, páté místo berou Výčapy za čas 17,10, šestý Sychotín předvedla čas 17,11. Sedmé místo patří Sedlaticím s výsledným časem 17,21. Osmé skončily Únětice s časem 17,34 a za nimi s časem 17,38 byl Olšovec. Desítku uzavíralo družstvo z Olešné s časem 17,39. Body z extraligového závodu v Lavičkách dále putují ještě do Úherců, Staré Říše, Čeperky, Hněvošic a patnáctých Bašnic. Za zmínku určitě stojí to, že na body bylo třeba dosáhnout času 17,56 a celkem 22 soutěžních týmů dokázalo pokořit hranici 18 vteřin. To je jasný důkaz toho, že úroveň všech zúčastněných družstev je opravdu vysoká. V průběžném pořadí si tak svou vedoucí pozici upevnily Lavičky se 146 body před druhou Nevcehlí - 105 bodů a třetími Sedlaticemi s 90 body. V ženské kategorii se soutěže účastnilo 14 družstev. A jak už jsme si letos zvykli, opět to bylo skutečné drama. Jako první šly na start tradičně holky z Výčap a čas na prvním terči 16,96 by určitě stačil na bednu, ovšem na druhém terči bylo až 18,13 a celkové deváté místo. Holky z Nevcehle předvedly útok, který tentokrát stačil až na sedmé místo. Chrášťany naopak daly svůj standart, ze kterého bylo nakonec i vítězství za čas 17,08. Radíkov s lehkým prostřikem na pravém terči nakonec bral místo druhé časem 17,24 (první terč 16,57). Tyto dvě družstva doplnily na stupních vítězů ještě nové rekordmanky extraligy z Vitiněvsi časem 17,56. Čtvrté místo pro Myštěves a čas 17,65, za nimi skončila Svatoslav s časem 17,72. Šesté místo obsadily holky z Olší s časem 17,81 a jeden bod putuje ještě do Nevcehle za čas 17,86. V celkovém pořadí tak stále vede Nevcehle s 59 body, těsně druhé Chrášťany s 57 body a třetí Radíkov s 52 body. Do dalších závodů se tak můžeme těšit na velice zajímavé souboje o celkové prvenství.