-->

10. kolo | Petrovice

09 August 2009 Author :

Desátý závod letošního ročníku Extraligy ČR v PÚ nás letos počtvrté a naposledy zavedl na Vysočinu. SDH Petrovice jsou tradičními pořadateli, v neděli 9.8.2009 pořádali jeden ze závodů Extraligy již jedenáctým rokem. Snad příznivé místo uprostřed republiky, možná pěkné počasí, ale určitě správný termín, to všechno mělo vliv na rekordní účast soutěžních družstev: 46 družstev mužů a 18 družstev žen, to v Petrovicích v minulosti ještě nebylo.

Po včerejším závodě v Netíně (Lhotkách) byla situace následující: letošní lídr Extraligy Plumlov, včera vítězstvím zabrzdil stíhací jízdu Nevcehle a vedl se 152 body. Nevcehle včera bez bodového zisku na druhém místě (121 bodů). Na třetím místě to vypadá na urputný souboj mezi Litavou (99 bodů) a Úherci (93 bodů). Poté již družstva s drobnou ztrátou: Neplachovice (76 bodů), Lavičky (75 bodů), Velké Hoštice (64 bodů), Trnava (61 bodů), Lestkov (60 bodů)… Minulý týden se borcům z Nevcehle podařilo vyrovnat letitý extraligový rekord, v Ostravě – Pustkovci dali skvělých 16,42. Tento čas byl určitě pro Plumlov něco jako červený šátek pro býka. Jak jinak si vysvětlit, že jinak nechybující Plumlov šel v Petrovicích dost nerozvážně. Místo toho, aby si relativně v klidu pohlídali náskok 31 bodů, tak šli na rekord. Richard předáky vůbec nešetřil a na této poměrně lehké dráze je vytopil s výstřiky těžce pod 16 vteřin. Plumlov svůj požární útok tedy nedokončil. Nevcehle v těžké nervové situaci, kdy už včera „házeli flintu do žita“ a byli smířeni s druhým místem v letošním ročníku, dnes tedy po neúspěchu Plumlova museli zabrat a vyhrát. Protože již Urbanov před nimi dal 16,98 muselo se jít ostřeji.

Ve výsledku z toho byl čas 16,59 (LP 16,44), který je pátým nejlepším časem dosaženým v historii Extraligy ČR. Nevcehle potvrdila své kvality i znalost zdejší dráhy, vždyť zde zvítězila počtvrté v řadě. Na druhém místě v soutěži tedy skončil Urbanov, dnes kupodivu s nevcehláckou mašinou a časem 16,98 (LP 16,80). Je škoda, že Urbanov měl na začátku ročníku problémy se sestavou, jistě by s celkovým pořadím celého seriálu nemálo zamíchal. Na třetím místě v soutěži skončili s časem 17,00 (LP 16,82) Vřeskovice, které ukázali, že jejich šestnáctka z loňských Úherec nebyla náhoda. Čtvrté místo Kámen (HB) a čas 17,33 (LP 163,97). Páté místo získali Úherce s časem 17,57 (PP 17,27) a po třetím místě ze Lhotek je to tento víkend pěkný bodový příděl a třetí příčka v průběžném pořadí Extraligy. Šestku získali Litovany (TR), u kterých jsme viděli na proudu velmi rychlého reprezentanta, Vláďu Janka. Čas Litovan 17,73 (LP 17,68). Sedmé místo na soutěži, s časem 17,99 (PP 16,63) získal loňský vítěz Jihlavské „Open“ ligy, Dolní Němčice (JH). Kluci jezdí pravidelně celou Extraligu a zřejmě si vybírají „nováčkovskou daň“, protože se jim na této „nejvyšší lize“ příliš nedaří. Snad to dnešní závod zlomil. Petrovice jsou známé poměrně rychlou dráhou, proto je divné, že na osmém místě už to byla osmnáctka. Bolatice a prostřik levého proudu v čase 18,14 (PP 17,08). Bolatice před začátkem ročníku pomýšleli určitě výše, ale také to nejde. Devátou příčku a pravidelný příděl bodů pro Květinov. Čas „květináčů“ 18,19 (LP 18,07). Krasonice z Jihlavska obsadili desáté místo a čas 18,22 (PP 17,75). Zklamáním jsou určitě výkony Neplachovic (13. místo – 18,38), prostřik Lestkova (15. místo – 18,68, vlevo 17,27), prostřik Litavy (17. místo – 18,79, vlevo 16,86), která se tímto výkonem připravila v průběžném pořadí o třetí příčku v seriálu), a vítěz jednoho z letošních závodů Lavičky (20. místo – 19,12, vpravo 17,06).

V ženské kategorii jsme na startu viděli rekordních 18 týmů žen! Z vítězství se „překvapivě“ radovala děvčata z Nevcehle, která s časem 16,44 (PP 16,09) zaostala setinu za rekordem místní dráhy, který zde vytvořila v roce 2007 a který byl do minulého víkendu rekordem Extraligy. Na druhém místě skončily holky z Výčap, za čas 17,57 (PP 16,73) a o těchto dvou příčkách už je asi rozhodnuto i v celkovém pořadí Extraligy. Třetí místo pro sebe získaly zástupkyně tuším Jizerské ligy, Bříšťany a čas 17,92 (LP 17,52). Na čtvrtém místě skončil Radíkov a čas 17,96 (LP 17,34) dává tomuto mladému týmu sympatických slečen veliké naděje do budoucna. Však uvidíme :) Na pátém místě Výčapy „Q“, které v posledních čtyřech závodech budou chtít určitě za každou cenu udržet celkovou třetí příčku, která jim v letošním ročníku prozatím náleží. Čas „kvéček“ 17,98 (LP 17,19). Šesté místo pro Vitiněves (JC) a čas 18,11 (PP 17,62). Poslední ligový bod za čas 18,21 (LP 16,83) pro Pravčice, které se o tu celkovou třetí příčku také určitě poperou. Na desátém místě Lhotky Team (18,80; vlevo 16,78) a na jedenáctce ladies z Chrášťan (18,89; vlevo 17,83). U holek bylo dnes na několika proudech k vidění šestnáctka a to je jenom dobře.

Všichni by byli velmi rádi, kdyby to tam už také „spadlo“ někomu jinému než těm Nevcehlačkám :) Teď nás čeká volný víkend, který všichni vyplní tréninky a soutěžemi ve svém okolí a 22.8. – 23.8. hurá do Plumlova a k pořadatelskému nováčkovi do Žernovníku.