-->

2. kolo 2015 Radíkov

14 June 2015 Author :

V neděli 14. 6. 2015 se konalo druhé kolo Extraligy ČR v PÚ na sportovním hřišti v Radíkově. Soutěže se zúčastnilo 35 družstev mužů a 8 družstev žen.

I přesto, že se v noci ze soboty na neděli přes Radíkov přehnala bouřka, nedělní ráno již panovalo slunné počasí a dráha byla pořadateli perfektně připravena na skvělé výkony extraligových družstev. Jako první se na start postavilo družstvo mužů z Prchalova, které otevřelo závod s časem 16,24s a tímto časem byla hozená rukavice pro další týmy. Na levém terči dokonce 15,90s!

Nejblíže k tomuto času se přiblížilo družstvo ze Staré Říše, které ukončilo svůj útok v čase 16,45s a bralo body za 2. místo. Na třetím místě skončilo družstvo z Jankova s časem 16,60s. Tímto ovšem výčet šestnáctkových časů neskončil. Útok pod 17 vteřin zaběhlo i družstvo z Bašnice (16,66s), dále Renmotor Jinolice (16,67s), Bezděkov pod Třemšínem (16,74s), Špičky (16,91s), Trnava (16,93s), Lavičky (16,95s) a také Olšovec (16,96s), který uzavřel první desítku.

U družstev žen už tolik šestnáctek nepadlo. Jako první se na základnu připravily holky ze Špiček (okres Přerov), které se po odběhnutí mohly radovat z krásného času 16,62s. Tento čas však ihned překonalo družstvo žen z Chrášťan, které si časem 16,38s odvezlo z Radíkova zlato. Jako páté se na start postavily holky z Vitiněvsi, které si svým časem 17,09s zajistily bronzovou příčku. Bramborové umístění pak braly holky ze Sychotína za čas 17,36s a na pátém místě skončily děvčata z Radíkova s časem 17,66s.

Nejrychlejšími proudaři dne se stali proudaři vítězných družstev – Filip Pustějovský z Prchalova 15,90s a Barbora Škodová z Chrášťan 15,54s. Závěrem bychom chtěli poděkovat sponzorů a všem, kteří se podíleli na přípravě soutěže.