-->

5. kolo 2016 Plumlov

09 July 2016 Author :  

Páté kolo extraligy zavítalo po dvou letech opět do Plumlova. Připomeňme, že naposledy v roce 2014 se zde přepisovala extraligová historie, kdy muži z Jinolic ustanovili stávající extraligový rekord.

 

Extraligový závod v Plumlově má dlouholetou tradici; letos se zde konala extraliga již podesáté. Zajímavostí je, že se všechny tyto závody odehrály na čtyřech různých drahách. V letech 2001 – 2008 na původním tréninkovém hřišti, v roce 2009 na fotbalovém hřišti směrem „dolů“ a v roce 2014 na fotbalovém hřišti opačným směrem. Letos organizátoři představili zbrusu novou trať s rychlým asfaltovým náběhem a kvalitním tvrdým travnatým povrchem. Další novinkou bylo přitížení tradičních plumlovských terčů, což se podepsalo na výkonech některých proudařů, jejich sestřiky byly hodně nevyrovnané.

Součástí tohoto závodu bylo také páté kolo Velké ceny Prostějovska v požárním útoku. Tento fakt možná odradil místní družstva, aby se poměřila s extraligovou špičkou a ta bojovala převážně jen o body do Velké ceny; do extraligy se přihlásilo jen 32 družstev mužů a 12 žen.

V mužské kategorii byly k vidění, jako celý letošní ročník, kvalitní výkony. Celkem padlo osm šestnáctkových časů, posledním bodovaným časem byl čas 17,77. Překvapivým vítězem se stalo mladé družstvo mužů z Babic (16,46), kteří jako jedni z mála předvedli vyrovnané sestřiky. Druhé místo, neméně překvapivě, braly Velké Hoštice časem 16,57. Na stupně vítězů je doprovodil ještě Prchalov časem 16,60. Nepopulární bramborovou medaili bral obhájce extraligového titulu Bezděkov pod Třemšínem (16,76). Domácí Plumlov dosáhl na první letošní body díky pátému místo za čas 16,79. Zbylé šestnáctkové časy předvedli ještě Starý Lískovec sport (16,80), Letohrad Kunčice C (16,83) a Stará Říše (16,90).

V kategorii žen letos padly dva nejrychlejší časy v historii extraligy v Plumlově. Je až k nevíře, že se dosud nejrychlejším časem na plumlovské půdě mohly chlubit ženy z Nevcehle z roku 2008 (16,86). Těm se letos podařilo na tento úspěch navázat a vylepšit si výkon z roku 2008 na vítězný čas 16,35. Na druhém místě se umístily Chrášťany časem 16,57. Další pořadí již ovlivnily prostřiky proudařek, a tak se ze třetího místa radovaly ženy z Vitiněvsi časem 17,37.

Závěrem bychom chtěli jménem pořadatelů poděkovat městu Plumlov a všem sponzorům za finanční podporu a hodnotné věcné ceny.

Videa