-->

4. kolo 2016 Radíkov

26 June 2016 Author :  

Poslední červnovou neděli dne 26. 6. 201ž se konalo čtvrté kolo Extraligy ČR v PÚ na sportovním hřišti v Radíkově. Soutěže se zúčastnilo 48 družstev mužů a 11 družstev žen z celé České republiky.

 

Soutěžní družstva, většina již přijela v sobotu, čekala perfektně střižená trať, prostorné a upravené parkoviště. Možnost ubytování v hasičské zbrojnici a dostatečný prostor pro stanový tábor. Sprchy s teplou vodou nejen v hasičské zbrojnici, ale i nové u rozšířeného a stále čistého sociálního zázemí.

Pestré Radíkovské MENU po oba dny přispělo k doplnění potřebných kalorií. Večerní párty umožnilo všem příznivcům chviličku oddechu a dalo prostor pro relaxaci i regeneraci sil.

Sobotní večerní blesky hosty strašily, ale místní věděli, že z jihu nikdy bouřka nedojde. Avšak neděli start soutěže začal doprovázet déšť. To nezměnilo nic na tom, že v Radíkově padaly docela hezké časy. První čas pod 17 vteřin zaběhlo družstvo mužů z Prchalova (16,84s). Byla to hozená rukavice pro ostatní týmy, ale tento čas jim v konečném účtování stačil až na 8. místo. Nejrychlejší útok za čas 16,38s zaběhli, stejně jako na sobotní extralize v Pustkovci, muži z Laviček a odvezli si z Radíkova 1. místo. Na 2. místě se umístili muži ze Starého Lískovce sport s časem 16,44s a na bronzový stupínek se postavili muži z Letohradu-Kunčice C za čas 16,57s. Tímto ovšem výčet šestnáctkových časů nekončí. Útok pod 17 vteřin zaběhlo i družstvo z Bezděkova pod Třemšínem (16,63s), dále Bašnice (16,66s), Jankov (16,77s), Trnava (16,78s) a Olešná (16,89s). První desítku v kategorii mužů uzavřelo družstvo ze Staré Říše s časem 17,05s.

Kategorii žen zahájily domácí holky z Radíkova, které po větších problémech se sportovním materiálem nedokončily svůj pokus. Nebyly ale jediné, kterým se nepodařilo svůj pokus dokončit a celkem svůj útok dokončilo 6 družstev z 10. Nejrychlejší čas 16,74s zaběhly ženy z Nevcehle, na 2. místě se umístily ženy z Louňovic pod Blaníkem za čas 16,98s a třetí skončily holky z Libuně s časem 17,52s.

Nejrychlejšími proudaři dne se stal Filip Pustějovský z Prchalova 16,11s a Klára Adamovská z Louňovic pod Blaníkem 16,38s. Oceněná družstva čekalo finanční ohodnocení, bohaté věcné ceny a vítězná družstva další Radíkovské překvapení ve formě originálních medailí.

Po tomto víkendu je celkové pořadí Extraligy ČR v PÚ následující: 1. místo patří mužům z Prchalova s 63 body, na 2. místě jsou s 55 body muži z Laviček a 3. místo patří mužům ze Staré Říše se 42 body. V kategorii žen se o 1. místo dělí ženy ze Sychotína a Nevcehle, které získaly celkem 20 bodů a na 3. místě jsou ženy z Libuně s 19 body.

Závěrem bychom chtěli poděkovat sponzorům společně s finančním přispěním Olomouckého kraje, příznivcům požárního sportu a všem, kteří se podíleli na dokonalé přípravě soutěže.

Videa