-->

1. kolo 2016 Chválovice

11 June 2016 Author :  

Když jsme ke konci roku dostali nabídku na pořádání Extraligy ČR v PÚ mysleli jsme, že je to spíš vtip, ale opak byl pravdou. Po prezentaci na schůzi rady Extraligy ČR v PÚ jsme si dohodly dvojkolo s Pasohlávkami 11 a 12 června 2016.

 

Extraliga Hasičské vzájemné pojišťovny v PÚ se u nás ve Chvalovicích konala poprvé a hned první kolo, takže jsme nic neponechaly náhodě a proto bych chtěl všem zainteresovaným velmi poděkovat, ( SDH Starý Lískovec Sport, Rozhodčím, Obci Chvalovice, Sponzorům a v neposlední řadě klukům z SDH Chvalovice) že nám úspěšný průběh soutěže pomohli zvládnout!

Oproti tradiční soutěži „Ligy okr. Znojmo“, kterou u nás pořádáme již hodnou řádku let a která se pravidelně koná koncem srpna, se tak v nezvyklém letním čase sešlo na naší hasičské dráze v Détském zábavném parku 45 družstev mužů a 11 družstev žen. I když v krásném, ale ne příliš hřejivém počasí padlo na dráze hned několik vynikajících výkonů. 14 družstev mužů si dalo čas pod 17 a do 18-ti vteřin se vešlo hned 13 dalších. U žen to bylo ještě zajímavější tím, že tam to šlo až pod 16. Na straně druhé hned u 7-mi družstev mužů byl pokus vyhodnocen jako neplatný! Vítězem soutěže mužů se stal tým Prchalova s výsledným časem 16,25 (15,96 se časomíra zastavila na levém terči), na druhém a třetím místě se s časy 16,48 a 16,52 umístila družstva Staré Říše a Bezděkova pod Třemšínem.

Po přestávce vyplněné přestavením terčů a zakousnutí se do velmi kvalitního občerstvení v podání od kuchařů z Hotelu Savannah deluxe**** se na start připravila družstva žen. Vítězem soutěže žen se stalo družstvo z Chrášťan s výsledným časem 15,93 (PP 15,90), na druhém a třetím místě se s časy 16,03 (PP 16,00) a 16,46 umístila družstva žen z Radíkova a Myštěvse.

Extraliga ČR se po skončení závodu ve Chvalovicích přestěhovala do 40 kilometrů vzdálené obce Pasohlávky, kde proběhlo 2. kolo Extraligy Hasičské vzájemné pojišťovny v PÚ 2016.

Tímto se tým SDH Chvalovice s Vámi loučí a bude se těšit, třeba na nočních závodech 3. 9. 2016.

Videa