-->

13. kolo 2013 Benešov u Semil

18 August 2013 Author :  

Již v roce 2011 se objevily první úvahy o tom, že bychom mohli vstoupit do Extraligy ČR v požárním útoku. Bohužel, tehdy se nenašel žádný sbor z blízkého okolí, který by se organizace této soutěže zhostil s námi. Až na podzim roku 2012 jsme se dohodli s SDH Radimovice a společně jsme podali přihlášku. Po předvedené prezentaci, bylo rozhodnuto, že pro rok 2013 bude pořadatelem Extraligy ČR v požárním útoku právě SDH Benešov a Radimovice.

 

A tím to vše začalo. V neděli 18. 8. 2013 se za krásného slunečného dne konalo 13. kolo závodu Extraligy. Do našeho areálu v Benešově u Semil přijelo soutěžit 41 družstev mužů a 15 družstev žen. Trať byla perfektně připravená a mohlo se jít na to. Jako první na start se postavilo domácí družstvo, bohužel útok jim nevyšel tak, jak si představovali, a s časem 19,60 skončili nakonec na 28. místě. „Těžká trať, těžká trať", jsem zaslechla během mého průchodu mezi diváky. Je tedy fakt, že šestnáctkové časy v podání mužů moc k vidění nebyly. Jedni z mála, kteří tuto hranici pokořili, bylo družstvo Jankova (16,81) a právem si z Benešova odvezli první místo a zlaté medaile. V letošním roce to byla pro Jankov pátá soutěž Extraligy, kterou absolvovali. V Seči, v Letohradu Kunčice a v Olšovci si připsali nedokončené pokusy, v Radimovicích čas 17,68. Dalším družstvem, které se postavilo na stupně vítězů, byl Starý Lískovec Sport, s časem 16,89 si odvezli stříbrné medaile. Třetího místa bylo dosaženo časem 16,96 a putovalo do Kunčic B. Se šestnáctkovým časem (16,99) se na čtvrtém místě ještě umístila Trnava.

Sedmnáctkových časů už padalo více. Čas rovných 17,00 jsme mohli vidět v podání kluků z Jinolic a za něj si vysloužili páté místo. Horní Poříčí s časem 17,04 skončili hned za nimi na místě šestém. Sedmá pozice s časem 17,09 byla připsána družstvu ze Žernovníka. Jen o setinku pomalejší čas 17,10 patří Velkým Hošticím, které se usadily na místě osmém. Místo deváté obsadili kluci s Bašnic s časem 17,26 a desáté místo a čas 17,34 patří Pasohlávkám. Na sedmnáctkový čas ještě dosáhla družstva z Libuně, Olšovce, Tuře, Lestkova, Staré Říše a Špiček.

Některým družstvům trať v Benešově moc nesedla. Pěkně rozeběhnutý útok měli kluci z Nevcehle a Sychotína, ale dlouhé prostřiky na pravých proudech, jim znemožnily umístění na předních příčkách. Plumlov měl problémy se zapojením rozdělovače, no a Lavičky, zde byl prostřik na proudu levém.

K vidění bylo i pět týmů, které svůj útok vůbec nedokončily, jednalo se o Podůlší B, Plumlov, Jílové u Držkova, Jeřmanice a Jablonec nad Jizerou.

V kategorii žen se jako první na start postavila děvčata z Benešova u Semil, tréma na domácí půdě udělala své. Nezapojený rozdělovač způsobil, že naděje na pěkné umístění byla v nedohlednu. Chrášťany se startovním číslem 2 si vydobyly i celkově stejný výsledek v soutěži, a to druhé místo s časem 16,48. Děvčata z Vitiněvse benešovskou trať dobře znají, tudíž se dal očekávat kvalitní útok. Časomíra se zastavila na 16,62 a bronz tedy putoval do Vitiněvse. Jako třetí se na start postavila děvčata z Radíkova a svým časem 16,38 si po právu odvezly z Benešova zlaté medaile. Sedmnáctkový čas bychom na výsledkové listině hledali marně. Nízkou osmnáctkou se mohou pochlubit děvčata z Petrůvek, konkrétně s časem 18,02. Na dalších pozicích s časem pod 19 vteřin se pak umístila děvčata, která pravidelně jezdí Jizerskou a Podkozákovskou ligu. Šesté místo náleží Bratříkovu s výsledkem 18,29, sedmé skončily ženy z Malé Skály B a osmé děvčata z Libuně s časem 18,68.

I v kategorii žen byly k vidění tři nedokončené pokusy. Velkou smůlu měla děvčata z Bozkova, kterým se nepodařilo správně odstartovat. Nakonec dostaly možnost svůj útok předvést mimo soutěž, ale ani v tomto případě se nepodařilo útok dokončit. Za nás, za pořadatele, bych hlavně chtěla poděkovat hejtmanovi Libereckého kraje, Martinu Půtovi, který převzal nad tímto extraligovým závodem záštitu, sponzorům, pánům od časomíry, všem, kteří se podíleli na organizaci celé soutěže, a v neposlední řadě rovněž samotným účastníkům soutěže, kteří do Benešova dorazili. Věřte, že to nebylo vůbec jednoduché, ale naše nově nabité zkušenosti se pokusíme uplatnit v případných dalších námi pořádaných soutěžích.

Co říci závěrem. Snažili jsme se připravit pro Vás kvalitní soutěž a doufáme, že se nám to i povedlo. Snad se Vám u nás v Benešově u Semil líbilo, chutnalo Vám a celý sobotní večer a neděli jste se dobře bavili. Tak snad někdy příště.

Videa